Size bir telefon kadar yakınız
5323200877 / 5427261523
Dil Seçin
trende

Türkiye Vidalı Diş Fiyatları

26.09.2019
1 görüntülenme
Türkiye Vidalı Diş Fiyatları

Vidalı Diş İmplant Tedavisi

İmplant eksik dişlerin yerine konması için çene içerisine yerleştirilen ve genellikle vida şeklinde olan yapay diş köküdür. İmplantların çoğu titanyumdan yapılır. Titanyum vücudun bir parçası olarak algılandığı için yüksek doku uyumu yüksektir. Hiç dişi olmayan, tek dişi olan hastalar için mutlaka tercih edilmesi gereken bir uygulamadır. Yapılan bu uygulama etrafta bulunan hiçbir dişe zarar vermeden yapılır. Çiğneme hissinin normale doğru olması ve diğer dişlere müdahale edilmeden tedavinin gerçekleşmesi nedeniyle en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.

Uygulanan tedavi diş doktorları tarafından steril ortamlar da gerçekleştirilir. Küçük bir cerrahi operasyonla çene kemiğine yerleştirilir. İşlem bittikten sonra 2-3 ay boyunca vidalı implant fiyatları Türkiye’de çene kemiğine tamamen tutunmuş olur. Belli aşamalardan geçtikten sonra artık tamamen diş kökünün yerini alarak üzerine eklenecek olan protezi taşıyacak duruma gelir. İşlem yapılırken genellikle hastalara genel anestezi uygulanır. Ancak implant yapılabilmesi için kemik yapısının ve diş etlerinin mutlaka sağlıklı olması gerekir.

Güncel Vidalı Diş Fiyatları

En güncel vidalı diş fiyatları aşağıdaki tablo üzerinden inceleyebilirsiniz.

İMPLANT FİYATLARI KDV DAHİL (%8)
 Kemik İçi Tek Diş İmpant Fiyatları 1.105,00 TL
 Sert Doku Greftleme Diş Fiyatları 495,00 TL
 Overdenture (Tek Çene) Hassas Tutucu Hariç Diş Fiyatları 1.210,00 TL
 Overdenture (Çift Çene) Hassas Tutucu Hariç Diş Fiyatları 2.420,00 TL
 Veneer Kron (Zirkonyum) (Değerli Metal Hariç) Diş Fiyatları 420,00 TL
 Veneer Kron (Porselen) (Değerli Metal Hariç) Diş Fiyatları 420,00 TL
 Tam Seramik Kron (Metal Desteksiz Porselen) Diş Fiyatları 885,00 TL
 Diş Çekimi Fiyatları 115,00 TL
 Gömülü Diş Çekimi Fiyatları 380,00 TL

İmplant Tedavi Avantajları

İmplant tedavinin yapılmasının en büyük avantajı proteze sahip olmaktır. Hastalar kaybettikleri dişlerin yerine aynı özellikte daha sabit dişlere sahip olabilirler. Kaybedilen dişlerin yerine uygulanan doğru tedavi çoğu zaman dişler üzerinde daha iyi sonuçlar verir. Uzun yıllar boyunca Türkiye’de implant kullanımı mümkündür. Ancak tüm bunların uygulanması için implant tedavinin doğru tekniklerle uygulanması gerekir.

Hastalar kendi dişleri gibi gerekli bakımları yaparak sorunsuz bir şekilde kullanabilirler. Çekilen dişin bulunduğu kemik zamanla erir. Çekim sonra ise kemik erimesi azalır ve tamamen durur. Bu nedenle kemiğin korunması da oldukça önemlidir.

İmplant Türleri Nelerdir?

Endosteal implantlar, cerrahi müdahale sonucunda çene kemiğine yerleştirilen operasyondur. İşlem yapıldıktan sonra diş eti dokusu iyileşince ikinci bir işlem uygulanır ve diş eti de şekillendirilmiş olur. Son aşamada ise yapay dişler ve köprüler implanta bağlanır. Genellikle uzmanlar ve hastalar tarafından çok fazla tercih edilir.

Subperiosteal implantlar, bu tedavi türü diş eti dokusunun altına çene kemiğine yerleştirilerek metal bir maddeden meydana gelir. Diş eti tamamen iyileştikten sonra metal ürün çene kemiğine sabit bir şekilde yerleşmiş olur. Bu kısama implantlar monte edilmiş olur. Genellikle vida türleri olarak bilinir.

Hastalar da implantı yerleştirecek kadar kemik yapısının olması halinde doktor tarafından istediği kadar implant da kullanılabilir. Yerleştirilen her vidanın belli boyu ve genişliği bulunur. Çene kemiği tüm bunları alacak genişlikte olmalıdır. Tedavi bittikten sonra da diş etlerinin mutlaka sağlıklı olması gerekir. Kemik gelişimi tamamlanmış her hastaya implant uygulanabilir. Ancak bu durum genellikle yaşlı insanlar da daha fazladır.

İmplant tedavisinde genel anestezi yapılarak işlem yapılır. Bu işlem sırasında herhangi bir acı duymazsınız. Uygulama sonrasında oluşan ağrılar ağrı kesicilerle giderilir. İmplant yerleştikten 1-2 ay sonra iyileşme süresine girer.

İmplant Tedavi Süreci Ve Temizliği

İmplant tedavi süreci genellikle hastanın durumuna göre değişiklik gösterir. Operasyon maksimum 1 saat sürer. Hastanın kemik yapısı ve dişlerin durumuna göre de 3 ay içerisinde kalıcı protezler takılarak tedavi süreci tamamlanmış olur.

Ağız içine takılan maddelere dişlerinizden daha fazla önem vermeniz gerekir. İmplantlar temizliği oldukça kolay ve çok fazla zaman almadan temizliği yapılan dişlerdir. Diş sağlığı oldukça önemlidir. Başarılı bir operasyon geçirmek için ağız sağlığınıza gerekli tüm bakımları yapmanız gerekir. Sigara ve alkol ise dişlere en çok zarar veren ürünlerdir. Bu gibi ürünleri tüketmemek de oldukça önemlidir. Daha çok diş sağlığı için önemli olan gıdaları tüketmek gerekir.

İmplant tedavisi sırasında protezlerin yerleştirilmesi genellikle protezin şekil ve özellikleri göre değişiklik gösterir. Bazen porselen protezlerle sabitleme işlemi yapılır ve hasta kendi dişleri gibi kullanmaya devam eder. Ancak bazı hastalar damak protezini de tercih edebilirler.

İmplant tedavisinin doğal bir görüntü vermesi için porselen dişlere önem vermek gerekir. Özellikle ön dişler implant tedavisinde çok önemlidir. Porselen dişlerin kullanılması doğallığı da beraberinde getirir. Zirkonyumda yapılan protezler de ön dişler için çok fazla tercih edilir. Bu anlamda protezlerin dayanıklılığı da çok önemlidir. Mutlaka bu iş de uzman olan bir doktor tarafından gerekli işlemlerin yapılmasında fayda var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mert Yıldız dedi ki:

    İmplant fiyatları ne kadardır güncel implant fiyatları hakkında bilgi almak için
    https://dntsaglik.com.tr/implant

Call Now Button