Size bir telefon kadar yakınız
5323200877 / 5427261523
Dil Seçin
trende

Türkiye Estetik Diş Fiyatları

26.09.2019
650 görüntülenme
Türkiye Estetik Diş Fiyatları

Gülüş tasarımı yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği (beyaz estetik) ve dişetlerinin oluşturduğu bölgenin estetiği (pembe estetik) değerlendirilir. Bu amaçla öncelikle fotoğraf üzerinde dişetlerinin hangi seviyede olması gerektiği, hangi dişlerin tasarıma dahil edileceği değerlendirilir. Estetik Diş Türkiye Fiyatları konusunda en güncel fiyat bilgisi de vermekte olan sitemizde 2019-2020 yıllarındaki en güncel fiyatlar şu şekildedir.

Kişinin diş yapısı, dişlerin dizilişi, diş rengi, diş eti ve dudaklar bir bütün olarak alınarak değerlendirilir ve kişinin yüzü ile uyumlu, sağlıklı ve estetik bir gülüşe kavuşması için; porselen lamine restorasyonlar, zirkonya diş, ortodonti tedavisi, pembe estetik, Diş Beyazlatma, bonding ve implant diş tedavisine kadar birçok tedavi yönteminin bir ya da çoklu planlanmasıyla hedeflenen Gülüş Tasarımı gerçekleştirilir.
Gülüş Tasarımı, estetik diş hekimliği alanında kişiye özel planlanan farklı süreçlere sahip bir tedavidir.

Sonrasında dişlerin diş, dişeti, kemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak incelenir. Daha sonra tedavi planı netleştirilir.

Gülümseme tasarımı ne demektir?

Dudaklar, diş eti ve dişler birbirleriyle estetik gülümseme şeklinin değerlendirilip uygulanmasıdır.
Burada dudak yapısı, diş eti seviyesi, diş rengi, diş dizimi, diş boyutu, burun ve yanaklar bir bütün olarak değerlendirilir. Gülümsediğiniz zaman dudak, diş ve gülümseme ifadesinin birbirleriyle olan uyumu estetik gülümseme analizinin yapılmasında önem taşır.
Beyaz estetiğin elde edilmesi amacıyla porselen laminalar (yaprak porselen, kompozit laminalar, bonding uygulamaları, gülüş tasarımı, diş beyazlatma, inley-onley uygulamaları, recontouring gibi işlemler yapılabilmektedir.

Gülümseme tasarımı hangi tedavileri içermektedir?

1. Diş beyazlatma
2. Pembe estetik
3. Zirkonyum ya da porselen kaplamalar
4. Bonding
5. Ortodontik tedaviler
6. Lamine porselenler
7. Dudak konturlarının şekillendirilmesi
8. İmplant

Diş Estetiği tasarımı hangi sorunları ortadan kaldırır?

1. Diş renginde olan sorunlar
2. Diş etlerindeki şekilsizlikler
3. Dişlerin dizilişindeki bozukluklar
4. Dişlerin arasındaki düzensiz boşluklar
5. Kaybedilmiş dişler
6. Yüzdeki şekil deformasyonları
7. Diş boylarında olan uyumsuzluklar
8. Kırık ve çatlak diş yapıları

Diş Estetiği tasarımında kadınlar ve erkekler arasındaki fark nedir?

Gülümseme tasarımı uygulamasında kadın ve erkekler arasında farklar olur. Kadınlarda dişler yüz ovali ile uyumluluk göstermelidir. Kadınlarda daha yuvarlak oval hatlı dişler oluşurken erkekler de daha kare, dikdörtgen formlu dişler kullanılmaktadır.
Kadınlarda:
Gülümseme hattı yukarı doğru kavislidir. Dişlerin köşeleri daha yumuşak döner. Komşu dişlerin köşeleri arasında minik aralıklar vardır. Ortadaki iki diş yandaki dişlerden biraz daha uzundur.
Erkeklerde:
Gülümseme hattı daha düzdür. Dişlerin hatları daha belirgindir. Komşu dişler daha düz bir hatta birleşir.
Yüz Şekli:
Yüz şekli ile diş formları arasında benzerlikler bulunur. Genellikle uzun yüzlü kişilerde diş formları da uzun; kare veya yuvarlak yüzlü kişilerde diş formları da kare veya yuvarlak olur.
Klasik diş hekimliğinde bu benzerlikler korunmaya çalışılarak restorasyon yapılırdı. Ancak görünüşte bir şeyleri değiştirmek istediğinizde bu benzerlikleri tersine çevirerek farklı ifadeler veren illüzyonlar elde edilebilir.
Örneğin uzun yüzlü bir kişiye dikdörtgen formda uzun dişler yapılırsa yüzü olduğundan da uzun görünecektir. Oysa oval veya daha geniş formlar denenerek farklı bir ifade elde edilebilir veya yuvarlak yüzlü bir kişiye daha ince uzun formda dişler yapılarak yüzünün daha ince görünmesi sağlanabilir.
Yaş
Yaşla birlikte dişlerimizin renginde bir koyulaşma, boylarında kısalma meydana gelir.
Dokuların sarkmasıyla beraber üst dudağımız da yerçekimi etkisiyle aşağıya doğru sarkar. Dikey boyut kısaldığı için çene ve burun ucu birbirine olması gerekenden çok yaklaşır. Konuşurken ve gülerken üst dişlerin daha az, alt dişlerin daha çok, gözükmesi sonucunda daha yaşlı bir ifadeye sahip olunur.
Estetik diş hekimligi, dikey boyut yükseltilmesi, diş beyazlatma, kozmetik düzenleme, bonding, lamine veneer, implant gibi yöntemlerle dilediğiniz gülümsemeye kavuşmanız için size yardımcı olabilir.

Yaşlı bir ifadeyi nasıl engellersiniz?

Diş taşı temizliğine özen göstermelisiniz. Diş taşı kaynaklı diş eti çekilmesi ve diş aralıkları sizi yaşlı gösterir.
Kötü görünüşlü eski dolgularınız değiştirilebilir.
Rengi koyulaşmış dişleriniz beyazlatılabilir. Koyu renkli dişler bireyi daha yaşlı gösterir.
Eksik dişleriniz implant veya protez ile telafi edilebilir. Diş kaybı ağız yapınızın büzülmesine yol açabilir.
Kötü ağız kapanışları düzeltilmelidir. Bu işlem için ortodonti uygulanabilir. Konuşurken sözcükleri doğru telaffuz etmek ağız kapanış bozukluğundan kaynaklanmaktadır.
Gülüş estetiğinde önemli faktörler; Dudak seviyesi, dişlerin boyları, diş eti seviyesi, diş rengi, diş dizimi, güldüğümüz zaman dudak ve dişlerin uyumu ve gülme hattı gibi faktörlerin tek tek ve birbirleri ile olan uyumu estetik gülüş analizinin yapılmasında çok büyük önem taşır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button