Size bir telefon kadar yakınız
+90 532 320 08 77
Dil Seçin
trende

Robotik İmplant Nasıl Yapılır?

06.02.2020
176 görüntülenme
Robotik İmplant Nasıl Yapılır?

Robotik implant uygulaması yapımı, son teknoloji cihazlarla hastanın implant tedavisini gerçekleştirme işlemidir. Robotik implant uygulaması yapım aşamaları şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Robotik implant uygulaması 3 temel aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada hastanın çene bölgesinin 3 boyutlu tomografisi ve implant tedavisi yapılacak dişlerin ağız içi ölçüleri alınmaktadır. Bu sayede doktorun çene ve kemik bilgilerinin doktor tarafından görüntülenmesi sağlanmaktadır.
 • Sonraki aşamada bilgisayar ortamında birebir örtüşme sağlanarak implant yapılması planlanan dişlerin tam bir haritası çıkarılmaktadır. Bu harita doğrultusunda implantın konumu ve dizilimi sanal ortamda netleştirilerek tedavinin detayları belirlenmektedir.
 • Yapılan plan doğrultusunda doktor tedavi edilecek alanı çok daha rahat görmekte ve implant tedavisini uygulamaktadır.

Robotik İmplant Nedir?

Robotik implant, diş tedavisi alanına teknolojinin son yansımalarından birisidir. Robotik implant tedavisinde, klasik implant tedavisinin aksine diş eti kesilmesi gibi külfetler bulunmamaktadır. Crown Down sistemi kullanılarak yapılan implant tedavisinde, tedavinin uygulanacağı bölgeye dair tüm bilgiler edinilmektedir. Bu sayede hızlı ve güvenilir bir tedavi imkanı sunulmaktadır.

robotik implant nedir
robotik implant faydalari

Robotik İmplant Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Robotik implant tedavisinin avantajları arasında en önemlisi, tedavi sonrasında enfeksiyon gibi komplikasyonların oluşma riskini %90 oranında azaltmasıdır. Bununla birlikte robotik implant uygulamasının tek avantajı bu değildir. Uygulamanın sağlamış olduğu diğer avantajlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Diş eti kesilmesi gibi uygulamalar robotik implant tedavisinde yer almadığı için hastanın iyileşme süreci oldukça kısalmaktadır. Bu tür uygulamaların olmamasının bir diğer önemli faydası ise tedavi sonrasında dikiş atılmasına gerek olmamasıdır.
 • Robotik implant tedavisinde tam isabetli bir tedavi sağlanmaktadır.
 • Sinir zedelenmeleri gibi olumsuzluklar, robotik implant tedavisinde bulunmamaktadır.
 • Robotik implant uygulaması ile yapılan implantların uyum sağlama süreci son derece hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır.
 • Ağrı ve şişlik problemleri klasik implant tedavisine göre azalmaktadır.

Ayrıca gülüş tasarımının faydalarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Robotik İmplant Fiyatları

Robotik implant tedavisi ücretleri konusunda belirleyici olan birçok husus bulunmaktadır. Bu nedenle net olarak fiyat hakkında bilgi sahibi olabilmek için hastanın mutlaka muayene olması gerekmektedir. Robotik implant tedavisi fiyatlarını etkileyecek hususlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Hastanın implant tedavisi gereken diş sayısı fiyatları etkileyecek ilk husustur.
 • İmplant tedavisinde kullanılan malzemenin kalitesinin artması malzeme fiyatlarını etkilemektedir. Bu durum tedavi fiyatlarına da yansıyacaktır.
 • İmplant tedavisi uygulamasının yapılacağı klinik ortamı ve doktorun alanında uzmanlığı ve tecrübesi robotik implant tedavisi fiyatlarını değiştirecek son husus olarak söylenebilmektedir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button