Size bir telefon kadar yakınız
5323200877 / 5427261523
Dil Seçin
trende

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

18.02.2020
105 görüntülenme
Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı uygulamalarının yapılışı, diş estetiği ve güzelliği merkezlerinde, alanında uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen birtakım tekniklerle mümkün olmaktadır. Estetik diş hekimliğinin en önemli çalışmalarından biri olan gülüş tasarımı, çeşitli sebeplerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak mümkün olan en estetik bir görünüme kavuşturulması işlemi olarak tanımlanmaktadır.

Diş hekimliğinde multidisipliner bir yaklaşım olarak icra edilen gülüş tasarımı uygulamalarında pek çok işlemin bir arada gerçekleştirildiği bilinmektedir. Gülüş tasarımında etkili olan tüm bu işlemlerin başarılı ve kısa sürede tamamlanabilmesi için hizmet alınan diş hekiminin alanında uzmanlığa sahip olmasının yanı sıra tecrübesi ve kullandığı araçların son teknoloji olması da önem teşkil etmektedir.

Ayrıca zirkonyum diş bilgilerine bakabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı İşlemleri Nelerdir?

Gülüş tasarımı uygulamaları, hastadan hastaya göre farklılık göstermektedir. Her hastanın talebi ve ihtiyaçları birbirinden farklı olacağı için gülüş tasarımı planlamasında ve uygulamasında yapılacak işlemler de kişiye özel olarak belirlenmektedir. Bu işlemler belirlenirken hastanın yüz hatlarından cinsiyetine, yaş aralığından dişlerindeki estetik beklentilerine göre çok sayıda değişkenin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Sıralama yapılacak olursa gülüş tasarımı işlemlerinde genellikle şu şekilde bir yol haritası izlenmektedir:

  1. Hastanın mevcut durumdaki dişlerinin genel kontrolü,
  2. Dişlerdeki çürüklerin ve diş eti hastalıklarının tedavi edilmesi,
  3. Diş temizleme işlemi,
  4. Diş eti estetiği girişimleri,
  5. Bleaching adı verilen diş beyazlatma işlemleri,
  6. Diş eksikliklerinin implant ya da protez uygulanarak giderilmesi,
  7. Porselen lamine ve kaplama, zirkonyum kaplama gibi estetik işlemler,
  8. Tel tedavisi de dahil olmak üzere tüm gerekli ortodontik tedaviler
gulus tasarimi
gulus tasarimi fiyati

Gülüş Tasarımı Yapılışı Nasıldır?

Gülüş tasarımı yapılışında ilk olarak hastanın beklentileri, talepleri ve ihtiyaçları iyi bir şekilde analiz edilir. Daha sonra hastanın ağzından ölçüler alınarak problemlerin tedavisi üzerine planlamalar yapılır. Hastanın ağız içi ve yüz fotoğrafları bilgisayar ortamında özel programlar aracılığıyla istenen görünüme en yakın haline kavuşturulmaya çalışılır. Bunun ardından hastanın ağzına uygun bir şekilde hazırlanan geçici restorasyonlar ile hastanın sonucu görmesi ve fikir sahibi olması sağlanır.

Tüm planlamalar tamamlanıp hastanın onayı alındıktan sonra ortodontik tedaviye gerek duyulmaması durumunda diş etlerinden başlanarak tüm problemler giderilmeye başlanır. Cerrahi uygulamaların tamamlanıp iyileşme kat edilmesinin ardından bleaching yani diş beyazlatma işlemleri uygulanır. Porselen veya zirkonyum kaplamaların ardından gülüş tasarımı işlemleri son haline getirilmiş olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Call Now Button