Size bir telefon kadar yakınız
5323200877 / 5427261523
Dil Seçin
trende

Diş Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

27.02.2020
142 görüntülenme
Diş Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Diş estetiği uygulamalarının avantajları, özellikle sağlıklı dişlerin yanı sıra bembeyaz dişlerle kusursuz bir gülümsemeye sahip olmak isteyenlerin araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Herkesin hayalinde canlanan çok estetik bir gülüşü bulunmaktadır. Estetik diş hekimliği branşı da hastaların hayallerindeki gülüşlerine ve sağlıklı dişlere sahip olmalarına yönelik birtakım işlemler yapmaktadır.Dört dörtlük görünen bir gülümsemeye sahip olmak isteyen kişiler diş estetiğinin faydaları açısından talep ettikleri tedavileri görerek hayallerindeki gülümsemeye kavuşabilmektedir.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliği uygulamaları, dişlerde estetik olarak gerçekleştirilen tedavi ve uygulamaların tamamını kapsayan bir diş hekimliği branşı uygulamalarıdır. Hastanın dişlerinde görülen tıbbi sorunların yerine daha çok estetik açıdan değerlendirilebilecek problemlere odaklanan ve söz konusu sorunları çözüme yönelik tedavi yöntemlerini tasarlayan estetik diş hekimliğinde gerçekleştirilen işlemlerin büyük bir kısmının ağız ve diş sağlığı için zorunlu işlemler olmadığı bilinmektedir.

Hastanın tıbbi açıdan ağız ve diş sağlığını düzeltmese de estetik diş hekimliği tedavilerinin hastalarda özellikle psikolojik açıdan büyük katkılar sağladığı bilinmektedir. Hastaya özgüven kazandırma ve onu manevi açıdan iyileştirme konusunda çok önemli bir yere sahip olan estetik diş hekimliğinde sağlanan tedavi destekleri aynı zamanda hastanın diş temizliğini daha kolay yapabilmesine de ön ayak olmaktadır.

dis estetigi nasil yapilir
dis estetigi fiyati

Diş Estetiği Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Diş estetiği uygulamalarının faydaları açısından değerlendirme yapıldığında özellikle son yıllarda bu alanda meydana gelen gelişmelerin tedaviyi hızlandırmasıyla birlikte hastaların söz konusu avantajlara daha kısa sürede ulaşabilmelerini de sağlamaktadır. Hastalara ağrısız ve acısız bir tedavi imkanı sunan diş estetiği uygulamalarının faydalarını şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır:

  • Hastayı rahatsız eden estetik ağız ve diş problemlerinin ortadan kaldırılmasını sağlar.
  • Daha estetik ve kozmetik açıdan hoş görünen diş yapısına ortam hazırladığı için hastanın özgüven problemleri yaşamasının önüne geçilmesini sağlar.
  • Özgüveni artan hastanın kişisel, sosyal ve iş yaşamındaki manevi iyileşmesi de hızlandırılmış olmaktadır.
  • Uzun vadeli çözümler sunulduğu için fiyat performans açısından değerlendirildiğinde faydalı tedavilerdir.
  • Ağrısız ve sancısız uygulamalar olduğu için hastanın gündelik yaşamı aksamadan tedaviler sonuçlandırılabilmektedir.

Robotik implant nedir? Yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Diş Estetiği Uygulamaları Nelerden Oluşur?

Diş estetiği uygulamalarından bazıları şunlardır:

  • Bonding yöntemi,
  • Ortodonti (Diş teli) tedavileri,
  • Diş beyazlatma yöntemleri,
  • Lamine, Porselen veya Zirkonyum kaplama uygulamaları,
  • Protez diş

Tüm bunların yanı sıra diş estetiğinin faydaları arasında en sık görülen avantajlardan biri de hastanın gülüşünü hayallerindeki gibi gerçekleştirebilmesidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button