Size bir telefon kadar yakınız
+90 532 320 08 77
Dil Seçin
trende

Diş Beyazlatma Fiyatları

16.03.2020
105 görüntülenme
Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma operasyonu, uygulamada kullanılan yöntemlere ve diş beyazlatma işleminin sebebine göre değişiklik göstermektedir. Diş beyazlatma fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de hastaların tercih ettikleri klinik ve hastanelerdir. Sağlık amacı bulunmayan ve estetik kaygıyla uygulanan diş beyazlatma operasyonu, sağlık sigortası kapsamında karşılanmamaktadır. Kişilerin talep ve tercihlerine göre uygulanan diş beyazlatma işlemleri, belirli aralıklarla tekrarlanmak zorundadır.

Diş Beyazlatma Operasyonlarının Özellikleri

Diş beyazlatma işlemi, estetik amaçla uygulanan gülüş ve diş estetiği uygulamalarından bir tanesidir. Kendiliğinden sarı olan ya da lekelenmeler sonucunda sararan dişler, diş beyazlatma uygulamasının ardından daha parlak ve beyaz bir görüntüye kavuşacaktır. Anne karnında maruz kalınan antibiyotik ve ilaçlar, çocukluktan gelen gelişimsel problemler, kalıtımsal diş rengi, sürekli çay ve kahve gibi leke yapıcı besinlerin tüketimi, sigara ve nargile gibi tütün ürünlerinin kullanımı, dişlerin beyazlığını kaybetmesine yol açmaktadır. Diş beyazlatma uygulaması sonrasında, belirli bir süre dişler olduğu renkten daha açık görünecektir. Ağız temizliğine dikkat edilmemesi ya da uygun bakımın yapılmaması sonucunda da ortaya çıkabilen diş lekeleri, diş beyazlatma ve temizleme uygulamaları sonrasında giderilecektir.

dis beyazlatma nasil yapilir
dis beyazlatma ucreti

Diş Beyazlatma İşlemlerinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemleri, uygulama için tercih edilen teknik ve içeriklere göre değişmektedir. Klinik ortamında ya da evde uygulanan diş beyazlatma uygulamaları şunlardır:

  • Klinikte uygulanan diş beyazlatma yönteminde, ortalama 1 saat boyunca ağza lazer ışığı verilmektedir. Power Bleaching olarak değerlendirilen bu yöntemde, diş yüzeyine beyazlatıcı jel uygulanmakta ve jelin üzerine lazer ışığı tutulmaktadır. Uygulamasının ardından, diş rengi 3-4 ton açılacaktır.
  • Evde diş beyazlatma uygulamaları için diş yapısına özel kalıplar çıkarılmaktadır. Kalıbın içerisine sürülen diş beyazlatıcı jel, 4 saat boyunca dişlerde kalmaktadır. Uygulamanın en az 5 ila 7 gün arasında tekrarlanması gerekir.

Ayrıca zirkonyum diş nedir? Gerekli bilgileri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Uygulaması Zararlı Mıdır, Yan Etkileri Nelerdir?

Diş beyazlatmanın etkileri ele alındığında, belirlenen dozun üzerine çıkılmaması şartıyla dişlere herhangi bir zarar vermediği anlaşılmıştır. %10’luk solüsyon değerinin üzerine çıkılmaması durumunda, dişlerin yapısında bozulma görülmeyecektir. Diş yüzeyinin tekrardan eski rengini almaması için çay ve kahve tüketiminden uzak durulması gerekir. Diş beyazlatma uygulamasının, en az 6 ayda bir tekrarlanması şarttır. Uygulamanın tekrarlanmaması durumunda, dişler eski renklerine geri dönecektir. Uygulamanın ne kadar sıklıkla tekrarlanacağı ve hangi uygulamaların kullanılacağı, diş hekimleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda belirlenecektir. Belirtilen oranların üzerine çıkılırsa, diş minesinde aşınmalar meydana gelebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button